04
Αύγουστος
 

ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΧΩΡΙΣ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ?

Συντάχτηκε από τον  στις 03:00

Σύμφωνα με το άρθρο 51 παράγραφος 2 του Υπαλληλικού Κώδικα,

«στους υπαλλήλους επιτρέπεται η χορήγηση άδειας χωρίς αποδοχές συνολικής διάρκειας έως «πέντε (5) ετών», ύστερα από αίτηση τους και γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου, για σοβαρούς ιδιωτικούς λόγους». Ήτοι, μπορεί να αιτηθεί τη λήψη άδειας άνευ αποδοχών, αναφέροντας τους σοβαρούς ιδιωτικούς λόγους, που συντρέχουν στο πρόσωπό του και εν προκειμένου, την απουσία του για επαγγελματικούς λόγους.

Σχετικά Άρθρα

920x45 clean


followus 2
fb button  twitter button  youtube icon
logo 4
ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ      ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Copyright © 2014
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ - ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟΣ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ