Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: δημόσιος υπάλληλος - Δικηγόρος Εργατολόγος

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΛΟΓΩ ΘΑΝΑΤΟΥ ΣΥΓΓΕΝΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ?

Ένα μέλος της οικογένειας του θανόντος, με βαθμό συγγένειας μέχρι πρώτου βαθμού,

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΔΙΕΤΙΑΣ?

Σύμφωνα με το άρθρο 67 του Υπαλληλικού Κώδικα , κατ’ αρχήν οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν δικαιούνται μετάθεση πριν το πέρας της πρώτης διετίας. Κατ’ εξαίρεση μπορούν να υποβάλλουν αίτηση νωρίτερα σε περίπτωση που συντρέχει σημαντικός υπηρεσιακός ή προσωπικός λόγος, υπάρχει δηλαδή κάποια σοβαρή ανάγκη η οποία μπορεί να θεραπευθεί μόνο ή κυρίως με τη μετάθεση. Η κατ’ εξαίρεση μετάθεση δεν είναι υποχρεωτική για τη Διοίκηση αλλά υπόκειται στη διακριτική της ευχέρεια.

Σελίδα 1 από 4

920x45 clean


followus 2
fb button  twitter button  youtube icon
logo 4
ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ      ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Copyright © 2014
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ - ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟΣ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ