Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: μετάθεση - Δικηγόρος Εργατολόγος | Γιάννης Καρούζος
Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: μετάθεση - Δικηγόρος Εργατολόγος | Γιάννης Καρούζος

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΔΙΕΤΙΑΣ?

Σύμφωνα με το άρθρο 67 του Υπαλληλικού Κώδικα , κατ’ αρχήν οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν δικαιούνται μετάθεση πριν το πέρας της πρώτης διετίας. Κατ’ εξαίρεση μπορούν να υποβάλλουν αίτηση νωρίτερα σε περίπτωση που συντρέχει σημαντικός υπηρεσιακός ή προσωπικός λόγος, υπάρχει δηλαδή κάποια σοβαρή ανάγκη η οποία μπορεί να θεραπευθεί μόνο ή κυρίως με τη μετάθεση. Η κατ’ εξαίρεση μετάθεση δεν είναι υποχρεωτική για τη Διοίκηση αλλά υπόκειται στη διακριτική της ευχέρεια.

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗ;

Κατηγορία: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ

Η μετάθεση συνδικαλιστικού στελέχους που είναι μέλος της διοίκησης σωματείου

Σελίδα 1 από 2

920x45 clean


followus 2
fb button  twitter button  youtube icon
logo 4
ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ      ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Copyright © 2014
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ - ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟΣ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ