26
Φεβρουάριος
 

ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΗΜΟ, ΕΑΝ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ?

Συντάχτηκε από τον  στις 02:00

Σύμφωνα με το άρθρο 66 του Υπαλληλικού Κώδικα,

«για μετακίνηση σε οργανική μονάδα που εδρεύει σε περιοχή άλλου δήμου ή κοινότητας, το οικείο όργανο υποχρεούται να μετακινήσει τον υπάλληλο που έχει εκδηλώσει επιθυμία μετακίνησης στη συγκεκριμένη οργανική μονάδα, εκτός αν αιτιολογημένοι λόγοι συμφέροντος της υπηρεσίας δεν επιτρέπουν τη μετακίνησή του».

Σχετικά Άρθρα

920x45 clean


followus 2
fb button  twitter button  youtube icon
logo 4
ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ      ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Copyright © 2014
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ - ΕΡΓΑΤΟΛΟΓΟΣ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ